Już 13 września 2020 roku, w 21 miastach Polski rozlegać się będą dźwięki odbijanych piłeczek pingpongowych. Wszystko za sprawą Narodowego Dnia Tenisa Stołowego – ogólnopolskiego święta wszystkich miłośników dyscypliny i okazji dla tych, którzy chcą doświadczyć radości z czasu spędzonego przy stole z rakietką w ręku. Obchody Narodowego Dnia Tenisa Stołowego oficjalnie zainaugurują sezon 2020/2021, w którym Polski Związek Tenisa Stołowego celebrować będzie 90-cio lecie swojego istnienia.
Po sukcesach „Pingpongowego PGE Narodowego” podjęliśmy decyzję, aby Narodowy Dzień Tenisa Stołowego odbył się w kilkudziesięciu miastach Polski jednocześnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu większa liczba pasjonatów tenisa stołowego będzie miała możliwość aktywnego uczestnictwa w celebrowaniu naszego święta. Tenis stołowy to dyscyplina dla każdego, niezależnie od wieku, płci czy dotychczasowych doświadczeń sportowych i kondycji fizycznej. Liczymy, że organizacja obchodów Narodowego Dnia Tenisa Stołowego w 21 miastach przyczyni się do popularyzacji naszego sportu, który jest receptą na długowieczność” – powiedział Dariusz Szumacher, Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego.
Na uczestników Narodowego Dnia Tenisa Stołowego czekają takie atrakcje jak: amatorskie turnieje tenisa stołowego, spotkania z gwiazdami tenisa stołowego, mecze pokazowe, gry i zabawy sprawnościowe, konkursy z nagrodami i wiele innych. Udział we wszystkich wydarzeniach organizowanych w ramach Narodowego Dnia Tenisa Stołowego jest bezpłatny.
Obchody Narodowego Dnia Tenisa Stołowego odbędą się w:
w województwie mazowieckim w Warszawie (UKS Lupus Kabaty), Grodzisku Mazowieckim (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki), Piasecznie (UKS Return Piaseczno), Jeżewie (SLKS Olimpijczyk Jeżewo) oraz Jedlińsku k. Radomia (ULKS Viktoria Jedlińsk);
w województwie świętokrzyskim w Bilczy (ŚOZTS);
w województwie łódzkim w Rawie Mazowieckiej (MLUKS „Dwójka” Rawa Mazowiecka);
w województwie wielkopolskim w Poznaniu (WZTS);
w województwie kujawsko-pomorskim w Bydgoszczy (LOTTO ZOOleszcz Gwiazda Bydgoszcz);
w województwie warmińsko-mazurskim w Ostródzie (OCSiR);
w województwie podlaskim w Białystoku (POZTS);
w województwie lubelskim w Woli Osowińskiej (LOZTS);
w województwie podkarpackim w Dębicy (POZTS);
w województwie małopolskim Krakowie (KOZTS);
w województwie śląskim Gliwicach (ŚLZTS);
w województwie opolskim w Gorzowie Śląskim oraz Turawie (OZTS);
w województwie dolnośląskie w Wałbrzychu (DOZTS);
w województwie lubuskim w Drzonkowie (Zielonogórski Klub Sportowy),
w województwie zachodnio-pomorskim w Sianowie k. Koszalina (ZPZTS w Koszalinie);
w województwie pomorskim w Gdańsku (Centrum Szkolenia PZTS).