Poznajmy się – #7 KTS Koszalinianin Koszalin

KTS Koszalinianin Koszalin jest jednym z wiodących klubów tenisa stołowego w województwie zachodniopomorskim. Poznajcie kolejnego uczestnika programu „Pingpongowe Marzenia z Eneą”.

KTS Koszalinianin Koszalin został założony w 1974 roku przez m. in. Jana Nowickiego. – Do KTS-u trafiłem w wieku 10 lat. Na początku jako zawodnik, a potem jako trener. Od 23. roku życia jestem nieprzerwanie szkoleniowcem w koszalińskim klubie – informuje Marcin Marczak, trener KTS-u.

Miniony sezon był udany dla klubu z województwa zachodniopomorskiego, który po dwóch latach wrócił do 2. ligi mężczyzn. Ponadto w sezonie 2023/2024 przedstawiciele zespołu występować bedą także w rozgrywkach 3. ligi. – Po wygraniu turnieju barażowego wracamy na 2-ligowy front. We wszystkich rozrywkach stawiamy głównie na własnych wychowanków – dodaje szkoleniowiec Koszalinianina.

Klub z Koszalina jest także uczestnikiem programu „Pingpongowe Marzenia z Eneą”. – W klubie w ramach programu szkolimy około 20 zawodników i zawodniczek, którzy trenują dwa razy w tygodniu – opowiada Marczak, który w przeszłości z powodzeniem występował przy 2-ligowych stołach.

To właśnie dzięki programowi „Pingpongowe Marzenia z Eneą” swoją przygodę z tenisem stołowym rozpoczynał aktualnie najlepszy gracz KTS Koszalinianina Koszalin – Cyprian Marczak. – Z programu wywodzi się mój syn Cyprian, który sezon 2022/2023 kończy w pierwszej „10” rankingu ogólnopolskiego kadetów – dodaje Marcin Marczak.

Najbardziej znanymi wychowankami KTS-u są Jakub Dyjas i Roksana Załomska, którzy w swojej karierze zdobywali medale Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski.