Poznajmy się – #10 KS Polonia Śmigiel

Klub Sportowy Polonia Śmigiel od wielu lat uchodzi za „kuźnię talentów” w Wielkopolsce. To właśnie w położonym w powiecie kościańskim miasteczku trenują aktualnie jedne z najbardziej uzdolnionych tenisistek stołowych młodego pokolenia w województwie wielkopolskim.

Śmigiel, to blisko 6-tysięczne miasteczko położone w powiecie kościańskim, przy drodze S5 pomiędzy Lesznem a Poznaniem. Klub Sportowy „Polonia” został założony w 1995 roku, a jego głównym inicjatorem był aktualny prezes – Tadeusz Kozłowski.

  • Od samego początku klub stawiał sobie jasne cele – szkolenie dzieci i młodzieży. Obecnie w zajęciach uczestniczy około 50 osób – mówi Eryk Hertmanowski, jeden z pięciu trenerów Polonii Śmigiel. – W swojej bardzo bogatej historii Polonia wychowała kilku medalistów Mistrzostw Polski oraz zdobywała wiele medali mistrzostw województwa wielkopolskiego we wszystkich kategoriach wiekowych – dodaje Hertmanowski.

W ostatnich sezonach Polonię Śmigiel na arenie ogólnopolskiej rozsławiają szczególnie Julia Borowska i Zuzanna Wieczorek, który mimo młodego wieku, mają już na swoim koncie medale mistrzostw kraju. W aktualnej kampanii w ścisłej czołówce w gronie żaków jest Tymoteusz Wieczorek.

Na co dzień przedstawiciele klubu z „Miasta Wiatraków” z powodzeniem biorą także udział w rozgrywkach ligowych. Zarówno męski jak i żeński zespół rywalizują w 2. lidze. Ponadto ekipy ze Śmigla startują także w 3., 4., i 5. lidze.

  • Marzeniem trenerów jest awans do 1. ligi kobiet. Myślę, że ten cel jest bardzo realny, ponieważ aktualnie nasza drużyna zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli – dodaje szkoleniowiec klubu z województwa wielkopolskiego.

Sukcesy młodych pingpongistów Polonii nie byłyby możliwe, gdyby nie ciężka praca na treningach i realizowanie programów szkoleniowych. Polonia Śmigiel jest uczestnikiem programu „Pingpongowe Marzenia z Eneą” oraz „Pingpongowe Przedszkole”. – Dużym atutem naszego klubu jest fakt, że w lokalnej Szkole Podstawowej utworzona została klasa usportowiona o profilu tenis stołowym – zakończył Eryk Hertmanowski.