Poznajcie się – #2 KU AZS Politechniki Rzeszowskiej

KU AZS Politechniki Rzeszowskiej jest jednym z wiodących klubów tenisa stołowego na Podkarpaciu. Klub ze stolicy województwa jest także uczestnikiem programu „Pingpongowe Marzenia z Eneą”.

  • W realizowanym przez nas programie „Pingpongowe Marzenia z Eneą” udział bierze około 40 dzieci, które trenują w czterech grupach. Treningi odbywają się codziennie. W całe przedsięwzięcie zaangażowanych jest sześciu trenerów. Z pewnością dobre wyniki naszych zawodników na zawodach U11 i U13 motywują nas do dalszej pracy – mówi Karol Paśko, główny trener w rzeszowskim zespole.

W Rzeszowie prowadzone jest także szkolenie najbardziej uzdolnionych zawodników młodego pokolenia w naszym kraju w ramach OSSM. – W prowadzonym przez nas OSSM-ie trenuje 12. zawodników, a nad ich rozwojem czuwa czterech trenerów i fizjoterapeuta. Trenujemy dwa razy dziennie, co daje nam łącznie minimum dziesięć jednostek treningowych. W zależności od ilości startów, trenujemy także w weekendy – dodaje Paśko.

Dobra praca wykonywana na treningach sprawia, że o tenisistach stołowych reprezentujących klub jest co raz głośniej nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Zawodnicy i zawodniczki tego klubu stawali już m.in. na podium Mistrzostw Europy. – Z pewnością najbardziej znanymi naszymi reprezentantami są Zuzanna Wielgos (medalistka ME juniorek), Patryk Dziuba i Szymon Kolasa – informuje szkoleniowiec rzeszowian.

W Rzeszowie zdają sobie sprawę, że wraz ze szkoleniem na odpowiednim poziomie, klub musi nieustannie promować tenis stołowy wśród dzieci i młodzieży. – Organizujemy spotkania promujące tenis stołowy wśród najmłodszych. Często uczestniczymy w lekcjach pokazowych w szkołach w Rzeszowie i okolicach, a w ramach współpracy z Polskim Związkiem Tenisa Stołowego organizujemy akcje „Spotkaj się Mistrzem w swojej szkole”. Współpracujemy także z klubami z Podkarpacia. Nasz klub otwiera szansę rozwoju dla najzdolniejszych tenisistów stołowych młodego pokolenia w regionie – dodaje Paśko.

Od wielu sezonów klub z Rzeszowa jest znany głównie z występów w LOTTO Superligi. Za jakiś czas może się to zmienić, ponieważ bliskie awansu do Ekstraklasy kobiet są tenisistki stołowe ze stolicy Podkarpacia. – Aktualnie mamy szansę na awans do Ekstraklasy kobiet, jednak naszym głównym celem jest rozwój szkoleniowy i ośrodka PROTS. Sukcesy są dla nas ważne, ale przede wszystkich chcemy zwiększyć jeszcze bardziej ilość dzieci trenujących u nas w klubie wieku żaków i młodzików – zakończył trener KU AZS Politechniki Rzeszowskiej.