UKS Piast Ostrzeszów jest jednym z wyróżniających się klubów w Wielkopolsce. W mieście położonym w południowej części województwa realizowany jest od kilkunastu miesięcy program „Pingpongowe Marzenia z Eneą”.
Ostrzeszów jest doskonale znany fanom tenisa stołowego w naszym kraju. Jeszcze kilka lat temu po medale w Ekstraklasie mężczyzn (aktualnie LOTTO Superliga) sięgali tenisiści stołowi Trasko. Co prawda klub ten został jakiś czas temu zamknięty, jednak o rozwój naszego sportu w tym mieście dba teraz Piast.
- UKS Piast powstał w 1995 roku. Od samego początku celem naszej działalności było szkolenie dzieci i młodzieży. W 2016 roku uruchomiliśmy Akademię Tenisa Stołowego. Z każdym rokiem zauważamy wzrost popularności tego sportu wśród najmłodszych. Z pewnością wpływ na to mają sukcesy naszej pierwszej drużyny – informuje Jarosław Krzywaźnia, prezes UKS Piast Ostrzeszów.
Klub prowadzi regularne treningi dla dzieci w ramach programu „Pingpongowe Marzenia z Eneą”, które odbywają się trzy razy w tygodniu. – Wzorujemy się na programie „Fundamenty” Pana Jerzego Grycana. Dzięki udziałom w szkoleniach poszerzamy także każdego roku swoją wiedzę. Planujemy także zwiększenie kadry trenerskiej. Od początku działalności Akademii zajęcia prowadzi dwóch trenerów. Od stycznia dołączył do nas Adrian Spychała, a od września planujemy wzmocnić naszą kadrę szkoleniową o kolejnych dwóch trenerów – mówi sternik klubu, który na przełomie maja i czerwca weźmie udział w barażach o awans do LOTTO Superligi.
Ostrzeszowski Piast nie tylko rozwija się pod względem sportowym i organizacyjnym, ale jest także wzorem do naśladowania w kwestiach promocyjnych. Klub działa prężnie w social mediach oraz promuje tenis stołowy w mediach. – Zdajemy sobie sprawę, że w dzisiejszych czasach niezwykle ważną rolę odgrywają media społecznościowe. Poprzez platformy facebook, instagram, tiktok czy youtube staramy się trafić do dzieci i zachęcić ich do gry w tenisa stołowego. Ponadto ważną częścią promocji są także organizowane eventy „Spotkaj się z Mistrzem w swojej szkole” – dodaje Krzywaźnia.
Mało kto wie, że to właśnie z Ostrzeszowa pochodzi mistrzyni Polski w grze pojedynczej z 1979 roku – Anna Nowacka (Przygoda), która po swój jedyny tytuł mistrzowski sięgnęła w barach Motoru Lublin.
- Historia ma duże znaczenie i jest dla nas ważna. Myślę, że dobre wyniki wpływają na zainteresowanie dzieci tenisem stołowym. Mamy dwa cele na przyszłość. Pierwszy to zwiększenie liczby grup dzieci i młodzieży trenujących w naszej Akademii, a drugi to gra naszego wychowanka w rozgrywkach centralnych – zakończył prezes klubu z Ostrzeszowa.