Poznajmy się – #5 UKS Płomień Limanowa

UKS Płomień Limanowa jest uczestnikiem programu „Pingpongowe Marzenia z Eneą” od początku jego powstania. Poznajcie bliżej klub, który jest jednym z najprężniej rozwijających się w Małopolsce.

  • Sekcja tenisa stołowego w klubie Płomień Limanowa została założona w 2001 roku. Głównym celem było zagospodarowanie czasu wolnego dzieci i młodzieży oraz szkolenie podstawowe w tenisie stołowym. Wraz z rozwojem klubu udało nam się pozyskać sponsorów i partnerów. Dzięki przychylności władz Urzędu Miasta Limanowa tenis stołowy stał się w naszym mieście dyscypliną, która zaczęła odnosić sukcesy – mówi Albert Golonka, główny trener w klubie Płomień Limanowa.

Z każdym rokiem swojej działalności w klubie trenowało więcej dzieci i młodzieży. Kilka lat temu Płomień Limanowa jako jeden z pierwszych dołączył do programu „Pingpongowe Marzenia z Eneą”.

  • Wraz z rozwojem naszej sekcji w klubie treningi rozpoczęli także mieszkańcy powiatu limanowskiego i nie tylko. To sprawiło, że nasi zawodnicy zaczęli odnosić pierwsze sukcesy. Startowaliśmy we wszystkich turniejach wojewódzkich we wszystkich grupach wiekowych. Jako pierwsi większe sukcesy odnosili bracia Sławomir i Janusz Osikowie – informuje szkoleniowiec klubu z Małopolski.

W ostatnich latach Płomień Limanowa doczekał się wychowanków, którzy stawali na podium Mistrzostw Polski w różnych kategoriach. Mowa tutaj o Dawidzie Kosmalu i Bartoszu Sułkowskim. – Z pewnością największymi sukcesami mogą się pochwalić Dawid Kosmal i Bartosz Sułkowski, którzy mają na swoim koncie wiele medali Mistrzostw Polski. Ponadto Dawid wywalczył wraz ze swoimi kolegami z reprezentacji brązowy medal Mistrzostw Europy kadetów w rywalizacji drużynowej oraz dotarł do finału Polish Cadet Open w grze podwójnej – wymienia sukcesy swoich podopiecznych Albert Golonka.

Młodzi tenisiści stołowi trenujący w Limanowej mają zagwarantowane warunki do prawidłowego rozwoju. Treningi odbywają się od poniedziałku do piątku pod nadzorem doświadczonych szkoleniowców. – Od samego początku jesteśmy beneficjentem programu „Pingpongowe Marzenia z Eneą”. W naszym klubie mamy wykupionych ponad 40 licencji zawodników urodzonych w 2010 roku i młodszych. Treningi odbywają się codziennie, a nad szkoleniem czuwa trzech trenerów – mówi trener Płomienia.